site reklam
site reklam site reklam site reklam site reklam site reklam
site reklam site reklam site reklam
site reklam site reklam site reklam site reklam site reklam

Site reklam çalışması, Maliyet ve Verimlilik analizi

İstenilen başarıyı elde etmek için sadece  para harcamak yeterli değildir.  İşin gereğine ve amaca uygun miktarların harcanması ve harcanan miktara göre en iyi verimin alınması esastır. 
 
Örneğin; dağ tepe dolaşmak için  "ferrari" marka otomobil almak ne kadar yanlışsa; onun aksine bu iş için  ucuz bir yerli bir otomobil almak ta yanlıştır. 
 
Yukardaki durum somuttur. Ancak  web siteleri, arama motorları, sponsor reklamlar, site reklam çalışmaları v.b konular hakkında analiz yapmak; sonuçları önceden kestirmek yukardaki gibi bir bakışta mümkün olmayacaktır.
 
Maliyet ve verimlilik hesapları yapılmalıdır.  Bu hesapları yaparken dikkate alınması gereken gereken hususlar  olacaktır. Bu hususlar şunlardır:


 
İnternetin ticari hacmi büyüktür. Firmalar bunu henüz farketmeye başlamıştır. Ancak Yukardaki konuları pek dikkate almadan aceleyle yaptırılan  web siteleri ve girişilen site reklam tanıtım çalışmaları çok fazla işe yaramamaktadır.
 
Aşağıdaki vakalardan biriyle karşılaşıyorsanız muhtemelen gözden kaçan bazı noktalar mevcuttur. Bu durumlarla karşılaşıyorsanız  site reklam yönetimi veya Optimizasyon ve Pozisyon Yükseltme sorunları çözmenize yerdımcı olabilecektir.


 

Grafik Tasarım, İçerik: © 2007, Mayıs
Yasal Haklar Uyarısı