internet reklam
internet reklam internet reklam internet reklam internet reklam internet reklam
internet reklam internet reklam internet reklam
internet reklam internet reklam internet reklam internet reklam internet reklam

internet reklam çalışması gerekli midir?

Internet reklam çalışması, ürün ve hizmetlerini geniş bir kitleye tanıtmak, pazar payını artırmak isteyen firmalar için gerekli görünmektedir. Internet reklam çalışması yapmadan firma sitesinin hedef kitleye ulaşması pek olanaklı değildir.

internet reklam çalışmasının yolları

Firma web sitesinin tanıtımı için yapılabilecek reklam çalışmaları mevcuttur. Bunlar: -arama makinalarında reklam verme;
-yapılan aramalarda firma sitesinin ilk sırada çıkması için pozisyon yükseltme;
-belirli sitelerde reklam verme

internet reklam yönetimi

Arama motorlarından yararlanarak  "internet reklam" çalışması yapmaya  karar verdiğinizde,  yapılacak işlem kolaydır.  İlgili arama motorunda bir hesap açarsınız.  İstediğiniz anahtar kelimeleri yazarsınız. Kredi kartı bilgilerini girersiniz.   Reklamlar yayınlanmaya başlar. 

Her ay belli bir bütçe ayırarak istediğiniz kadar arama makinalarında reklam yayınlamak mümkündür.  Ancak alınması gereken veya istenilen sonuç bir türlü gelmeyebilir. 

Bir çok neden olabilir:

İnternet reklam çalışması yönetimi neden gereklidir?

Google v.b sitelerde internet reklam çalışması yaptıran çok sayıda firma olabileceği için verimli bir çalışma için internet reklamlarınızın yönetilmesi gerekebilir. Sadece "Tıklama Başı Maliyet"  belirlemek yeterli olmamaktadır.  Sektördeki diğer  firmaların internet reklam çalışmasının izlenmesi, reklamların takibi, gösterim sıklığının ve pozisyonun ayarlanması, bu denetlemeleri yaparken maliyet unsurunun hesaplanması gibi üzerinde sürekli düşünülmesi gereken noktalar olacaktır.

Diğer yandan, arama eğilimlerinin tespiti ve buna göre  anahtar kelimelerin seçilmesi gibi işlemler de internet reklam performansınızı etkilyecektir.


Grafik Tasarım, İçerik: © 2007, Mayıs
Yasal Haklar Uyarısı