googlede ilk sayfa
google ilk sayfada google ilk sayfada google ilk sayfa google ilk sayfa google ilk sayfa
google ilk sayfa google ilk sayfa google ilk sayfa
google ilk sayfa google ilk sayfa google ilk sayfa google ilk sayfa google ilk sayfa

Google Site Haritası

Google, sitenizin güncellemelerini daha yakından takip etmek ve daha etkin arama - sorgulama imkanları sunmak için google site haritası  projesini bir süredir uygulamaya başlamıştır. 

Google haritası sitenizin ilk sayfada görünmasini sağlar mı?

Google site haritası öncelikle sitenizde yer alan web sayfalarının doğru biçimde indekslenmesini (kayıt altına alınmasını) sağlayacaktır.

Özellikle asp, php gibi programlarla hazırlanan sitelerde, sayfa hedefleme yönteminden dolayı, Google, Yahoo, v.b arama notorları bütün sayfaları kayıt altına alamayabilir.

Web sitesi tam olarak kayıt altına alınmadığında ise - bırakın google ilk sayfada olmayı- görünmesi mümkün olmayacaktır. Bu nedenle, google site haritası, sayfaların indekslenmesi konusunda önemli bir çözüm olarak kullanılabilir. 

Diğer yandan, google site haritası sağladığı önemli ipuçları ile hareket alanını genişletecek bilgiler vermektedir.  Sunduğu istatistik bilgileri sitenizi daha etkin hale getirmek için kullanabilirsiniz. Google site haritası  uygulaması ile elde edilecek istatistik bilgileri  neleri kapsamaktadır?

(NOT: Bu bilgilere erişilmesi için hesap oluşturulması gerekmektedir.)

Bu tür bilgiler, sitenizi  geliştirmede, doğru yöne hareket etmenizde ve stratejinizi belirlemede yarar sağlayacaktır.

Bu önemli çalışmanın işlevini  açık ve net bir biçimde tekrar belirtmekte fayda var:  “google site haritası” web sitesinin doğru indekslenmesi sağlar ve önemli istatistikleri sunar. web sitesinin ilk sayfada çıkmanızı sağlamaz. Web sitesinin arama yapıldığında google ilk sırada çıkması için “pozisyon yükseltme” çalışması yapılmalıdır.

Sitenizin google'da doğru indekslenmediğini düşünüyorsanız ve Google haritası yaptırmak isterseniz ezgi.NET ile iletişim kurunuz


Grafik Tasarım, İçerik: © 2007, Mayıs
Yasal Haklar Uyarısı